18,05,2024

I gjejnë arsenal armësh, 50 vjeçari tenton t’i ikë policisë (Video)

Must Read

Burime nga policia thanë se gjatë operacionit të koduar “Pranverë 2016” është arrestuar Martin Biba, 50 vjeç i njohur në Bulqizë si një nga personazhet dhe “të fortët e zonës”.

Në kuadër të operacionit policor të koduar ‘Pranverë 2016″, më datë 04.05.2016, nga Komisariatit i Policisë Bulqizë në bashkëpunim me Sektorin Kundër Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër u bë arrestimi i shtetasit:

Martin Biba, 50 vjeç, banues në Bulqizë, i dënuar disa herë më parë për “Plagosje”, “Vetëgjyqësi” e “Kanosje”.

Shtetasi i lartpërmendur ka tentuar të largohet në momentin e arrestimit duke u hedhur nga një mur i lartë ku për pasojë ka dëmtuar këmbën. Gjatë kontrollit të banesës së ketij shtetasi u gjetën dhe u sekuestruan:

1 Armë zjarri Kallashnikov me dy krehëra të lidhur me natriban me njëri -tjetrin, 5 arka me fishekë model 56, një krëhër pistolete model 54 me shtatë fishekë brenda tij, një bobinë me 500 m fitil detonator.

The post I gjejnë arsenal armësh, 50 vjeçari tenton t’i ikë policisë (Video) appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjobë ndaj dy shoferëve që bënë gara të shpejtësisë në Ferizaj

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, me datën 17.05.2024  rreth orës 21:00 në rrugën’’Driton Islami’’ në Ferizaj ka...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img