02,12,2023

Hoxhallarë e priftërinj në ushtrinë e Maqedonisë

Must Read

Armata e Maqedonisë është përgatitur që të shqyrtoj kërkesën e klerikëve të Bashkësive Fetare në Maqedoni që të angazhohen punonjës fetar në radhët e veta.

Kështu ka bërë të ditur për gazetën maqedonase “Dnevnik”, nënkoloneli Toni Janevski, i cili është zëdhënës i gjeneral shtabit të Armatës së Maqedonisë.

Ndryshe, Zhurnal jo zyrtarisht mëson se angazhimi i priftërinjve do të bëhet për shërbime të spiunazhit me qëllim për të parandaluar aktivitetet radikaliste fetare. /lajmi.net

 

The post Hoxhallarë e priftërinj në ushtrinë e Maqedonisë appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img