20,02,2024

Holanda nis fushatën: Shqiptarë mos kërkoni azil!

Must Read

Gazeta “Telegraaf” njofton se autoritetet kanë nisur në Shqipëri një fushatë për të ndaluar azilkërkuesit e pashpresë.

Holanda dëshiron që t’ju tregojë shqiptarëve, sipas gazetës “Telegraaf”, që të ndërtojnë një të ardhme në vendin e tyre.

Shqiptarët vitin u nisën në masë drejt Holandës për të kërkuar azil. Megjithatë, shumë pak prej tyre morrën azil, të tjerët u kthyen, shkruan tvklan.al

Ndërkohë qeveria holandeze ka vendosur të heqë asistencën për azilkërkuesit shqiptarë. Çdo shqiptar që largohej nga Holanda për t’u riatdhetësuar në Shqipëri përfitonte një fond prej 200 eurosh, ndërsa fëmijët një fond prej 40 eurosh.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img