15,06,2024

Historiani turk në mes të Lezhës, Skënderbeun e quan terrorist (Video)

Must Read
Historiani turk

“Skenderbeu nuk beri lufte por plaçkitje, terror mbi gra, fëmijë dhe pleq te pambrojtur. Ai ishte sikurse është sot PKK”, ka thënë ai, shkruan Express.

“Shqiptarët këtej e tutje duhet te zgjedhin sesi te jetojnë: si Mehmet Akif Ersoy shqiptare por besnik i Osmaneve apo si Skënderbeu tradhtar “, ka thënë ai tutje.

Një faqe interneti që e ka publikuar këtë video i referohet historianit turk Talha Uğurluel si njeri i financuar nga organizata shtetërore turke “Tika” që thuhet se dëshiron të i fuqizojë rrënjët osmane në trojet shqiptare.

 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ka ndërruar jetë Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës , nënoficeri, Rreshteri i parë i FSK-së Muhamet R. Beqiri

Është ndarë nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nënoficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rreshterit i...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img