14,07,2024

Hendbollistët e Kastriotit  kualifikohen për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Must Read

 Kastrioti kualifikohet për  gjysmëfinale të Kupës së Kosovës pasi sot më një lojë të organizuar mirë mundi ekipin e  KH”Vëllaznimi” me rezultat  34:21

Ndeshja e cila u zhvillua në Pallatin e Sporteve “Bill Clinton”  në Ferizaj në mes të KH “Kastrioti” dhe KH “Vëllaznimi” ka përfunduar me rezultat 34:21.

Hendbollistët ferizajas që në fillim treguan se janë favorit të këtij takimi.Edhe pjesa e parë  përfundoi në favor të hendbollistëve ferizajas me rezultat 17:12, rezultat I cili u thellua më shumë në pjesën e dytë I cili përfundoi me rezultat 34:21.

Me këtë fitore hendbollistët ferizajas  kanë siguruar pjesëmarrjen në  gjysmëfinale   të garave në kuadër të Kupës së Kosovës.

 

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj – komunë e tretë me numrin më të madh të banorëve në Kosovë

109,345 është numri i banorëve të Komunës së Ferizajt, statistikë e publikuar sot nga Agjencia e Statistikave të Kosovës...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img