28,04,2024

Hendbollistët e Kastriotit  kualifikohen për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Must Read

Kastrioti kualifikohet për  gjysmëfinale të Kupës së Kosovës pasi sot më një lojë të organizuar mirë mundi ekipin e  KH”Vëllaznimi” me rezultat  34:21

Ndeshja e cila u zhvillua në Pallatin e Sporteve “Bill Clinton”  në Ferizaj në mes të KH “Kastrioti” dhe KH “Vëllaznimi” ka përfunduar me rezultat 34:21.

Hendbollistët ferizajas që në fillim treguan se janë favorit të këtij takimi.Edhe pjesa e parë  përfundoi në favor të hendbollistëve ferizajas me rezultat 17:12, rezultat I cili u thellua më shumë në pjesën e dytë I cili përfundoi me rezultat 34:21.

Me këtë fitore hendbollistët ferizajas  kanë siguruar pjesëmarrjen në  gjysmëfinale   të garave në kuadër të Kupës së Kosovës.

Të fundit

Dy të plagosur në Ferizaj pas të shtënave me armë

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me armë në mesnatë. Rasti ka ndodhur në në...