30,09,2023

Helikopteri i rrëzuar në liqenin e Shkodrës (Video)

Must Read
Liqeni i Shkodres

3 pasagjerët ishin nisur rreth orës 12:50 të mesditës në një fluturim stërvitor rutinë, ka raportuar anabel.al.

Pjesëtarët e forcave ushtarake shqiptare Florian Deliaj, kapiten e Donald Hoxha, toger, gjetën vdekjen pasi helikopteri u rrëzua në Grizhë, duke u mbytur në ujërat e Liqenit të Shkodrës. Ushtaraku Gerald Babamuça arriti të shpëtonte duke hapur parashutën, e më pas duke dalë me not deri në breg, ku peshkatarët dhe banorët e ndihmuan të mbijetonte. Ai është jashtë rrezikut për jetën.

Pamjet ekskluzive të Anabel.al tregojnë momentet kur forcat e policisë mbërritën në vendngjarje, ku helikopteri zhytej gjithmonë e më thellë nën ujë.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=jzMKR9TJ100?feature=oembed&w=640&h=360]

The post Helikopteri i rrëzuar në liqenin e Shkodrës (Video) appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbi 41 milion euro është buxheti i Komunës së Ferizajt, i miratuar për vitin e ardhshëm

Këtë të premte është mbajtur mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës së Ferizajt, e kryesuar nga kryesuesi Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img