13,04,2024

Hashim Thaçit si president, darkën e parë ia shtron Behgjet Pacolli! (Foto)

Must Read

12966311_10154156972859589_153719184_n

Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli edhe pse në vazhdimësi është munduar që publikisht ta kritikoj Hashim Thaçin, ai sot ka bërë një veprim të papritur, raporton Gazeta Blic. Ai mysafir special sonte për darkë e kishte pikërisht presidentin e sapozgjedhur, Hashim Thaçin, dhe kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

Lajmin e ka konfirmuar shefi i qeverisë shqiptare, Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale, raporton Gazeta Blic.

Ndryshe, Pacolli kishte qëndruar në postin e presidentit vetëm 40 ditë, për t’u rrëzuar nga Gjykata Kushtetuese, e cila konstatoi parregullësi procedurale në zgjedhjen e tij.

Pas këtij vendimi, lideri i PDK-së, Hashim Thaçi, ai i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i AKR-së, Behgjet Pacolli, me ndërmjetësimin e ish- ambasadorit amerikan, Dell u dakorduan që Jahjaga të vinte në krye të shtetit./ Gazeta Blic

12966311_10154156972859589_153719184_n

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img