18,06,2024

Hashim Thaçi në Tiranë, me mision të shpëtimit të koalicionit qeverisës të Shqipërisë!?

Must Read

Gjatë ditës së sotme nga disa media është raportuar së presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke i kaluar pushimet në Shqipëri, përkatësisht në Sarandë.

Por, e vërteta si duket qëndron ndryshe. Mediat shqiptare shkruajnë së i pari i Kosovës ndodhet atje për një arsye tjetër, jo për pushime, po për disa çështje punësh.

“Arsyeja ka qenë vetëm një. Qëllimi i kësaj vizite të kërkuar nga vetë Thaçi me Metën është që t’i kërkojë atij të mos e braktisë koalicionin me Edi Ramën dhe akoma më tej, LSI të qëndrojë brenda koalicionit në rast të zgjedhjeve të parakohshme për të cilat edhe vetë Rama nuk e fsheh më si një mundësi reale”, shkruan Syri.net.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img