17,04,2024

Haradinaj: Krijuam ushtri për ta çliruar vendin, tani ushtri për ta mbrojtur atë

Must Read

Kështu u tha në Komisionin për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e FSK-së, të cilët edhe njëherë kërkuan që nesër në seancën e Kuvendit të vendoset për themelimin e ushtrisë, raporton Ekonomia Online.

Deputeti i AAK-së, Duat Haradinaj tha se kanë arritur që të krijojnë ushtri për të çliruar Kosovën, ndërsa tani duhet të formojnë ushtri për ta mbrojtur atë.

Ai shtoi se minoritetet nuk kanë pse të frikësohen nga kjo ushtri, ngase edhe ata do të jenë pjesë e saj.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img