22,02,2024

Halil Matoshi në mbrojtje të Albin Kurtit: LDK mendësi primitive

Must Read

matoshi-pacolli-po-mundohet-t-euml-blej-euml-njer-euml-z-dhe-poste_hd

Publicisti Halil Matoshi,  përmes llogarisë së tij në Facebook,  ka reaguar ndaj deklartave të LDK-së, ku kjo e fundit e akuzon  ish-liderin VV-së,  Albin Kurti se  ka pasur  trajtim  komod  gjatë  qëndrimit  të  tij në  burgjët  e Serbisë.

Sipas Matoshit, të akuzosh Kuritn për kët gjë, është mendësi e njerzëve primitiv.

Ky është reagimi i plotë i Matoshit:

Albin Kurti asht deshmu guximtar ne Pozharevc
Une jam nder kundershtaret ma t’zashem politik dhe konceptual te Albin Kurtit, ne shume aspekte.
Jam nder kritikuesit e tij ma t’rrepte, por edhe njeri qe ia shtrij doren kur e ka mire!
E kam marr n’mbrojtje poashtu edhe LDK-ne dhe liderin e saj kur kam vlersu se e kan mire ose kur kam menu se e drejta asht ne anen e tyne!
Porse ta akuzosh Zotni Kurtin se ka pase trajtim komod nga pushteti serb, asht mendesi thjesht e njerezve primitiv…
E kam pa dheta her matane grilave tek e shpienin per me e marr n’pyetje nga DB-ja famkeqe: Ecte guximshem dhe sypatrembun.
E kam taku n’ burg dhe ma shume asht shqetesu per fatin e atyne qe kishin mbetun brenda Kosoves gjate grahmave te fundit te fashizmit millosheviqian se sa per veten!
Jam deshmitar i gjalle, se Albin Kurti ne burgun e Pozharevcit (Serbi) e ka mbrojte Republiken e Kosoves me patriotizem shembullor dhe ma fort e ma denjesisht se qe e mbron sot LDK-ja ne Kuvend e ne Qeveri!
Akuza se kinse Kurti ka pase trajtim komod ne ate qe cilesihej si burg por ishte Kamp perqendrimi per rreth 3000 shqyptar Kosove asht politikisht e paqendrueshme dhe bahet per hakmarrje qe asht ves i te ligjve, moralisht e ulte dhe qytetarisht e papranueshme!

- Advertisement -spot_img
Të fundit

34 mësimdhënës nga Ferizaj, certifikohen në kuadër të projektit të BE-së

34 mësimdhënës nga 3 shkolla të Ferizajt, u certifikuan në kuadër të projektit KosEd. Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img