18,06,2024

Hahn u jep shpresa ballkanasve: Nuk ka përfunduar zgjerimi i BE’së

Must Read

Komisionari Europian, Johanes Hahn tha se dalja e Britanisë nga BE’ja nuk nënkupton se ky union nuk do të ketë zgjerim gjatë në të ardhmen.

“Ajo që jemi të përballur me daljen e një vendi nuk do të thotë se është fundi me procesin e zgjerimit, përkundrazi. Ka shumë shkaqe për zgjerim të BE-së, ndërsa Komisioni Evropian është i përcaktuar që ta vazhdojë këtë proces”, citohet të ketë thënë Hahn në hapje të Forumit të biznesit në kuadër të Samitit për Ballkanin Perëndimor.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img