21,04,2024

Hahn: Partitë të vazhdojnë me maturi diskutimet për Qeverinë e re

Must Read

“Partitë duhet të vazhdojnë bisedimet për qeverinë e re dhe ndërkohë duhet të demonstrojnë pjekuri demokratike dhe të ofrojnë programë të bazuar në Marrëveshjen e Përzhinos ku shihet qartë edhe orientimi kah perspektiva euroatlantike. Nëse kjo do të ndodh në të ardhmen e afërt unë jam i bindur se ky shtet ka të ardhme.” ka thënë Hahn, duke i vlerësuar takimet me kryetarët e partive politike në Maqedoni.

Hahn gjithashtu ka thënë se është optimist dhe se ky optimizëm vjen nga takimet me liderët,shkruan Telegrafi Maqedoni.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img