17,04,2024

Guterres: Islamofobia ushqen terrorizmin

Must Read

“Një nga gjërat që e ushqejnë terrorizmin është shprehja e ndjenjave islamofobe, politikat islamofobe dhe fjalimi islamofobik urrejtjes në disa pjesë të botës”, tha Guterres në një konferencë të përbashkët për shtyp me ministrin e Jashtëm saudit Adel al-Dzubeirom, sipas AFP./Lajmi.net/

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img