29,09,2023

Grupi i parë i refugjatëve sirianë arrin në Gjermani

Must Read

4e2874ba-196e-4846-afae-8a516fe9f3b0-w1000-r1-s

Grupi i parë i refugjatëve sirianë ka arritur me aeroplan në Gjermani, nga Turqia, sipas marrëveshjes së fundit ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Ankarasë, për të vënë nën kontroll krizën me migrantë, ka njoftuar sot policia gjermane.

Grupi prej 16 migrantësh arriti në qytetin verior të Hanoverit mëngjesin e sotëm, në një fluturim nga Stambolli.

Po aq të tjerë pritet të arrijnë më vonë gjatë ditës në këtë aeroport, ka bërë të ditur një zëdhënës i policisë federale gjermane.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img