16,04,2024

Gruevski e fshehu vrasjen e të riut maqedonas, sot protesta masive në Maqedoni

Must Read

Protestën e sotme do të organizojë iniciativa qytetare “Protestoj”, e cila në profilin e saj në Facebook shkruan se po shënohet një vjetori që kur u zbulua e vërteta për vrasjen e të riut maqedonas.

Kjo vrasje dyshohet se është fshehur nga funksionarët më të lartë të qeverisë së ish kryeministrit, Nikolla Gruevski, njofton Zhurnal.

“Sot është 5 maji, sot po shënohet një vjetori që kur dëgjuam se si Gruevski, Jankullovska, Mijallkov dhe bashkëpunëtorët e tjerë tentonin që ta fshehnin vrasjen”, bënë të ditur iniciativa “Protestoj”./ lajmi.net.

 

The post Gruevski e fshehu vrasjen e të riut maqedonas, sot protesta masive në Maqedoni appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img