13,04,2024

Grabitje e armatosur në Ferizaj, dyshohet për marrjen e 30 mijë eurove

Must Read

Rreth 30 mijë euro dyshohet se janë grabitur në një këmbimore në qytetin e Ferizajt.

Lajmin e ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes një komunikate për media.

“Me datën 27.03.2024 rreth orës 12:20 kemi pranuar një informacion se në një këmbimore, e cila gjendet ne rrugën ”Sali Qeku” në Ferizaj, dyshohet se një person i maskuar dhe nën kërcënimin e armës së zjarrit (pistolet) arrijnë të marrë (grabitë)një shumë të caktuar të parave dhe të largohet në drejtim të panjohur”.

“Në momentin e grabitjes ka qenë duke punuar një punëtor, i moshës 30 vjeçar dhe nuk raportohet për lëndime. Dyshohet se janë grabitur rreth 30 mijë euro”, thuhet në komunikatë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img