04,03,2024

Golden State thyejnë rekordin, 73 fitore gjatë këtij sezoni

Must Read

5-nba_7967

13 prilli do të mbetet ditë e shënuar në historinë e NBA-së. Më 73 fitore, Golden State ka thyer rekordin e vendosur vitë më pare nga Chicago Bulls i Michael Jordan.

Për një kohë të gjatë, rekordi i Bulls është vendosur në sezonin 1995-96 me 72 fitore në 82 ndeshje në sezonin e rregullt.

Por, Golden State Warriors dhe i mirënjohuri Stephen Curry vazhdonin të besonin në mrekullinë e tyre.

Pasi fituan titullin në 2015, ekipi nga Oakland fitoi ndeshjen e fundit ndaj Memphis të mërkurën në mbrëmje (125-104) falë edhe 46 pikëve të shënuara nga Stephen Curry.

“Unë nuk e kam besuar mundësinë se ky rekord do të thyej një dite. Kjo është e pabesueshme”, u shpreh i kënaqur Steve Kerr, trajner i Golden State.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img