18,06,2024

Gjykata rrëzon pezullimin për drejtorin e policisë Haki Çako

Must Read
Haki Çako

Avokati i Çakos, Maks Haxhia ka deklaruar në përfundim të seancës se, nuk kanë ekzistuar dyshime të arsyeshme për pezullimin e klientit të tij.

“Gjykata vlerësoi se në këtë rast nuk ka vepër penale”, ka deklaruar Haxhia.

Haki Çako u pezullua nga detyra nga Gjykata e Tiranës me kërkesë të prokurorisë, që e akuzonte për veprime të paligjshme dhe mosveprime në lidhje me rastin e pajisjes së përgjimeve.

The post Gjykata rrëzon pezullimin për drejtorin e policisë Haki Çako appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img