09,12,2023

Gjykata në Maqedoni dënon pesë persona që iu bashkuan ISIS-it

Must Read

Dënimi për ta do të jetë nga dy deri në katër vjet, transmeton lajmi.net.

Në fakt, ky grup ishte i përbërë prej 11 anëtarësh që gushtin e vitit të kaluar ikën nga Shkupi për t’iu bashkuar ISIS-it.

Gjashtë prej tyre u dënuan në muajin maj, një prej tyre ishte një imam i cili besohet të jetë organizatori i këtij grupi, dhe u dënua me shtatë vjet burg, ndërsa pesë të fundit u dënuan sot.

Në total, nga Maqedonia besohet se 130 persona i janë bashkuar grupit për të luftuar në Siri dhe Irak, dhe 16 prej tyre janë vrarë. /lajmi.net

The post Gjykata në Maqedoni dënon pesë persona që iu bashkuan ISIS-it appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img