03,12,2023

Gjuriq: Serbët e Kosovës do të mundë të udhëtojnë pa viza me pasaporta serbe

Must Read
Marko Gjuriq

Ai për mediat ka pohuar se Qeveria në Beograd, nuk do t’i lë ata serbë të Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë pa mundësinë për të udhëtuar.

“U kemi thënë zyrtarëve evropian se është e papranueshme që njerëzit tanë në Kosovë të mos kenë mundësi të udhëtojnë në BE me pasaportat biometrik të Serbisë”, ka thënë Gjuriq, transmeton lajmi.net.

Qeveria serbe, sipas tij, do të gjejë modalitete për të mundësuar udhëtimin e serbëve të Kosovës.

Sipas tij, gjatë negociatave të fundit teknike në Bruksel me palën kosovare, e ka ngritur edhe çështjen e formimit të Asociacionit të Komunave me shumicë serbe. /lajmi.net

The post Gjuriq: Serbët e Kosovës do të mundë të udhëtojnë pa viza me pasaporta serbe appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img