17,04,2024

Gjuriq i kënaqur me mbajtjen e zgjedhjeve në Kosovë

Must Read
Marko Gjuriq

“Unë mendoj se në këto zgjedhje Serbia ka treguar maturi demokratike, bashkim dhe forcë dhe sido që të jetë rezultati, Partia Progresive e Serbisë nuk do të bëjë kompromis politik me të ardhmen e Serbisë duke luftuar të ndërtojë institucione të forta, dhe një Serbi ndryshe më të mirë”, ka thënë Gjuriq.

Ai ka thënë se në këto zgjedhje pret rezultat mes 55.5 dhe 56%  si një tregues se procesi i zgjedhjeve ishte demokratik dhe legjitim.

Vendvotimet janë mbyllur në ora 20:00, pa asnjë incident të regjistruar.

Pas mbylljes së votimeve, OSBE ka mbledhur dhe transportuar vendvotimet në Rashkë dhe Vranjë, të cilat u janë dorëzuar komisionit zgjedhor për numërim, raporton Tanjug, përcjellë Klan Kosova.

Sipas Tanjug në Kosovë kanë votuar  në total 106.094 persona për zgjedhjet parlamentare serbe.

The post Gjuriq i kënaqur me mbajtjen e zgjedhjeve në Kosovë appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img