30,09,2023

Gjendet i vdekur një gazetar rus

Must Read

st-petersburg

Gazetari rus Dmitry Tsilikin është gjetur i vdekur  në apartamentin e tij në Shën Petersburg.

54 vjeçari , u gjet të enjten në mbrëmje pasi miqtë dhe familja e tij nuk kishin qenë në gjendje ta kontaktonin atë.

Tsilikin ishte një kritik i njohur i artit dhe kulturës dhe ka punuar në televizone, radio dhe media të shkruara.

Ai u gjet me plagë të shumta thike dhe besohet se mund të ketë qenë i vdekur për të paktën dy ditë.

Ndërkaq, policia ka hapur një hetim për vrasje, raporton BBC, përcjellë Klan Kosova.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbi 41 milion euro është buxheti i Komunës së Ferizajt, i miratuar për vitin e ardhshëm

Këtë të premte është mbajtur mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës së Ferizajt, e kryesuar nga kryesuesi Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img