22,02,2024

Gjendet e pajetë në lumin ‘Po’, shqiptarja nënë e dy fëmijëve

Must Read

Ajo është shqiptarja 40 vjeçare Ladine Kruja, me profesionin kujdestare për të moshuarit e rezidente prej disa vitesh në komunën Mirandolo Terme në provincën e Pavias.

Trupi i shqiptares Ladine Kruja u gjet nga disa punëtorë gjatë procesit të pastrimit të ujërave të lumit Po.

Viktima është identifikuar nga e motra me anë të disa fotografive të kufomës e objekteve personale si një varëse me zemër e një palë vathë.

Autopsia e trupit ka vërtetuar hipotezën e një vdekje të shkaktuar nga dhuna, por autorësia e këtij krimi mbetet ende një mister.

Shqiptarja Ladine Kruja ishte e martuar dhe nënë e dy fëmijëve. Zhdukja e saj ishte denoncuar që në fund të muajit maj nga e motra e saj.

Makina e Ladine Krujës u gjet e braktisur ditë më parë në rrugën pranë lumit Po në zonën Orio Litta.

Policia italiane vazhdon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

The post Gjendet e pajetë në lumin ‘Po’, shqiptarja nënë e dy fëmijëve appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Vdekja e 23-vjeçares ukrainase, Prokuroria: Rasti është duke u hetuar “aksident trafiku” me fatalitet

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka dhënë detaje shtesë lidhur me vdekjen e 23-vjeçares ukrainase. Në njoftimin për media të Prokurorisë thuhet...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img