26,05,2024

Gjenden dy turistët e humbur në malin Korab në Shqipëri

Must Read

Turistët kishin qëndruar në një bujtinë në fshatin Radomirë dhe një ditë më parë ishin nisur drejt malit të Korabit, shkruan Top Channel.

Pronari i bujtinës u kishte sugjeruar turistëve që të merrnin shoqërues, por ata nuk kishin pranuar pasi do të ktheheshin.

Pasdite pronari i bujtinës, i shqetësuar, njoftoi policinë, e cila nisi kërkimet.

Të premten, rreth orës 13.00 ata u gjetën në dëborë. Turistët deklaruan se kishin vendosur të qëndronin atje për shkak se nuk kishin mundur të ktheheshin nga bora, por nuk kishin mundur as të telefononin.

Forcat policore kërkuan gjithë natën në lartësi të mëdha të mbuluara nga dëbora.

 

The post Gjenden dy turistët e humbur në malin Korab në Shqipëri appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img