03,12,2023

Gjatë vikendit, mot me diell dhe vranësira të dendura

Must Read

moti-i-nxeht-euml-n-euml-dit-euml-t-n-euml-vijim_hd

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë vikendit parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura.

“Shtypja atmosferike do të shënoj zbritje gjatë ditës së diele ku dhe parashihet që në pjesën e dytë të ketë zhvillim vranësirash dhe kushte për reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

The post Gjatë vikendit, mot me diell dhe vranësira të dendura appeared first on GazetaBlic.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img