16,04,2024

Gecaj – Vetëvendosjes: E mohoni shtetin e Kosovës, por pagat ia merrni

Must Read
Bajram Gecaj

Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Gecaj ka akuzuar anëtarët e VV’së se po e mohojnë shtetin e Kosovës, por po ia marrin rrogat, dhe se e kanë bërë Kosovën gaz me sjelljet në Kuvend.

Gecaj ka thënë se në Vetëvendosje janë hidhëruar pse s’hyri treni nga Serbia në Mitrovicë dhe pse u hoq muri në veri.

Ky është shkrimi i plotë i tij:

KUSH JANË KËTA NJERËZ?!
Ndërhyrjen e NATO-s e konsiderojnë për interesa të perëndimit; Flamurin e Kosovës e quajnë “leckë lara lara”; Se njohin shtetin por ia marrin rrogat; Ofendojnë ekipet përfaqësuese; Hedhin molotovë mbi policët-mbrojtësit e dëshmuar të Republikës; Djegin veturat e grave politikisht joaktive; Nuk i nderojnë dhe i fyejnë figurat kombëtare si Ibrahim Rugovën; Votojnë kundër shpëtimit të Trepçës dhe kundër MSA-së; Sulmojnë (edhe fizikisht) partnerët strategjik; E bën Kosovën gaz me sjelljet në Kuvend; E kanë lidh fatin politik me veprimet e Beogradit; Hidhërohen pse s’hyri treni dhe u hoq muri; Fyejnë qytetarët e Kosovës për proamerikanizmin; Shkruajnë letra që Kosova të mos ketë kod SHTETËROR telefonik, por ta përdorë atë të Serbisë…! Kush janë këta njerëz?!(sic.) 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img