17,07,2024

Gazetarja u ndëshkua se i bëri pyetje Vuçiqit, reagon kryeministri serb

Must Read
Svetlana Božić Krainčanić

Njërën prej këtyre pyetjeve Svetlana Božić Krainčanić ia bëri Vuçiqit. “Pasi që keni thënë se për juve e vetmja gjë e diskutueshme kur bëhet fjalë për (liderin e radikalëve Vojislav) Sheshel është politika e tij, e cila është regresive, a domethënë kjo se ju, në një mënyrë, nuk hiqni dorë nga politika e viteve 90-të, kur edhe vetë keni qenë përkrah Sheshelit?” Kjo pyetje ka mjaftuar që gazetares t’i ulet rroga si masë ndëshkuese, transmeton dialogplus.

Por për këtë ndëshkim ka reaguar Vuçiq, i cili ka kërkuar që të mos ndëshkohet askush në emër të tij.

“Mos i ndëshkoni dikë në emrin tim, dhe aq më shumë kur kemi vetëm 10 ditë para zgjedhjeve, në mënyrë që të tingëllojë që unë e kam urdhëruar një vendim të tillë. Mos e ndëshkoni Svetlana Božić Krainčanić për mua, e dua pyetjen e saj dhe kam dëshirë që t’u përgjigjem pyetjeve të saj njëjtë sikurse mund ta bëjnë edhe gazetarët e tjerë”, ka deklaruar kryeministri serb për mediat serbe, transmeton lajmi.net

Për këtë vendim të televizionit, ka reaguar edhe Shoqata e gazetarëve të Serbisë dhe Vojvodinës.

 

The post Gazetarja u ndëshkua se i bëri pyetje Vuçiqit, reagon kryeministri serb appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img