13,04,2024

Gardisti tregon përse e vrau gruan: Isha vonë për punë, nuk gjeti mbushësin e telefonit

Must Read

“Nuk doja ta vrisja…” thoshte duke qarë, pasi hetuesit i konfirmuan se e shoqja kishte ndërruar jetë.

Sherri mes të dyve kishte nisur për arsye fare banale. “Isha vonë për në punë. Po nxitoja të dilja dhe pashë që telefoni nuk kishte shumë bateri dhe do më fikej. I thashë Ildës të më gjente karikuesin, por ajo nuk po e gjente dhe unë po vonohesha edhe më shumë. I bërtita se isha shumë vonë”, ka thënë 29 vjeçari në polici.

 

Pavarësisht përpjekjeve, 28 vjeçarja nuk po e gjente dot dhe në nerva e sipër, bashkëshorti e kishte ofenduar duke përmendur emrin e një personi të tretë, për të cilin ai ishte xheloz: “I thashë: ‘Mos ia ke dhënë… filanit karikuesin që nuk po e gjen. Ajo u ndje keq, sepse në fakt kishim debatuar edhe më parë për këtë çështje. Unë thjesht isha xheloz, jo se ajo kishte vërtet diçka me atë person. Ajo ishte bashkëshorte dhe grua shumë e mirë. Por kur ajo m’u hakërrye pas asaj që i thashë, ndoshta edhe me të drejtë, unë dola nga vetja dhe nuk ia fal më vetes atë që kam bërë”, mësohet të ketë thënë i arrestuari në Polici.

Të dy kanë nisur të bërtasin në korridor. Ilda e ofenduar nga fjalët e bashkëshortit. Gardisti i armatosur, i nervozuar nga vonesa e punës. 29-vjeçari ka nxjerrë nga brezi armën dhe ka qëlluar në drejtim të saj, duke e lënë të vdekur, raporton gazeta Panorama.

The post Gardisti tregon përse e vrau gruan: Isha vonë për punë, nuk gjeti mbushësin e telefonit appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img