29,09,2023

Futbollisti e thyen hundën për herë të njëmbëdhjetë

Must Read

futboll

Të thyesh hundën 11 herë, vështirë t’i ketë ndodhur kujt tjetër në historinë e futbollit botëror.

Por ja që ky është fakt për Paul Reid, mbrojtësi anglez i Eastleigh i cili theu hundën për të 11-ten herë në fitoren 1-0 të ekipit të tij ndaj Torquay.
“Tre here e kam bërë operacion hundën dhe me duhet ta operoj sërish për herë të katërt, por nuk do e bëj operacionin deri sa ta lej futbollin fare sepse me siguri do të thyej sërish hundën”, u shprehReid që me shaka shtoi se ndoshta nuk do të ishte ide e keqe të mbante veshur gjate lojës ndonjë helmete, transmeton Albeu.
Reid i ka bërë 22 paraqitje me Eastleigh këtë sezonë, ndërsa në të kaluarën ka luajtur edhe për Carlise, Northampton, Colchester dhe Scunthorpe

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img