15,06,2024

Flasin familjarët shtëpia e të cilëve u dogj sonte në mbrëmje

Must Read

Kohavision ka kontaktuar me Hazer Agushajn, njërin prej familjarëve shtëpia e të cilëve u dogj sonte në mbrëmje në Veternik.

Agushaj ka treguar për televizionin se zjarrfikësit kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe se për fat të mirë të gjithë banorët e shtëpisë që ishin brenda në momentin e shpërthimit të zjarrit janë mirë.

“Nuk ka lëndime, unë edhe djali i vëllait kemi qenë pak më në rrezik por i kanë sjell shkallët zjarrfikësit e mirë jemi”, ka thënë Agushaj, teksa ka treguar se zjarri tashmë është ndalur.

Portali Koha.net ka kontaktuar me Qendrën e Alarmimit dhe Koordinimit Emergjent në Komunën e Prishtinës, e cila ka konfirmuar se bëhet fjalë për djegien e një shtëpie banimi nën të cilën ka qenë edhe furra e bukës Kosovarja pronë e kësaj familje. Nuk dihet ende se çka e shkaktoi zjarrin.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img