21,05,2024

Fitorja e Dritës, lajm kryesor në faqen e UEFA-s

Must Read

Skuadra kampione e Kosovës, me këtë fitore është bërë skuadra e parë e vendit tonë që arrin këtë sukses.
Leci me dy gola, Shabani dhe Neziraj me nga një, ishin realizator në fitoren historike të Dritës.

Kjo fitore e skuadrës kosovare, ka zënë vend edhe në faqen e shtëpisë më të madhe të futbollit në Evropë, UEFA.
Madje në faqen e UEFA-s, fitorja e Dritës është lajm kryesor.

Kujtojmë se në fazën e parë kualifikuese, Drita luan me skuadrën gjigante nga Suedia, Malon, pjesë e së cilës në fillimet e karrierës ka qenë edhe Zlatan Ibrahimovic./Lajmi.net/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img