17,04,2024

Fillon ndërtimi i sheshit në Veri

Must Read

Ndërtimi i kësaj “strukture betoni” ka ardhur pas marrëveshjes për rrëzimin e murit të ndërtuar nga serbët në dhjetor të vitit të kaluar.

Në këtë pjesë ku po ndërtohet kjo strukturë betoni i pranishëm është edhe kryetari i veriut të Mitrovicës, Goran Rakiq, raporton Telegrafi.

Kryetari i Mitrovicës së veriut, Goran Rakiq, një ditë më parë kishte paralajmëruar se të martën, më 7 shkurt, do të fillojë ndërtimi i, siç ka thënë, “një strukture betoni mbështetëse dhe të fortë në lartësi prej 70 centimetrash dhe gjerësi prej 120 centimetrash” që, sipas tij, do të “garantojë sigurinë për qytetarët e Komunës së Mitrovicës së veriut”.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img