30,05,2024

FFK: Kosova do t’i ketë këto përfaqësuese në grup për Kampionatin Botëror

Must Read

ksovoa1

Sekretari i FFK-së, Eroll Salihu, është shprehur optimistë për pranimin e Kosovës në UEFA dhe FIFA në muajin maj.

UEFA më 3 maj në Budapest do të votojë për pranimin e Kosovës, dhe në rast të pranimit në UEFA, më 13 maj Kosova pritet t’i bashkohet FIFA-s.

Salihu i ftuar në ‘Info 3’ të RTK-së, deklaroi se nëse Kosova pranohet në UEFA dhe FIFA, do të merr pjesë në kualifikimet për Botërorin 2018 që mbahet në Rusi, duke zbuluar edhe se në cilin grup do të vendosët Përfaqësuesja e Kosovës.

“Nëse gjithçka shkon siç na është premtuar nga këto dy institucione të futbollit, atëherë Kosova do të jetë në grup me Ukrainën, Turqinë, Kroacinë, Finlandën dhe Islandën”, deklaroi Salihu, transmeton Indeksonline.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img