09,12,2023

FFK dënon Munishin dhe Rahovecin

Must Read

mu_1461397677-8918786

Federata e Futbollit të Kosovës ka dënuar trajnerin Ismet Munishi dhe skuadrën e Rahovecit.

Komisioni Disiplinor i FFK’së ka dënuar trajnerin e Hajvalisë, Ismet Munishi me 250 euro para, pas deklaratave të tij, ku ka akuzuar për shitblerje të ndeshjeve dhe gjyqtarëve.

Munishi këto deklarata i kishte bërë pas humbjes nga Prishtina.

Me të holla është dënuar edhe skuadra e Rahovecit, e cila duhet të paguaj 500 euro, pas lëshimeve të bëra në ndeshjen kundër Vëllaznimit të Gjakovës në Ligën e Parë.

Kujtojmë se sikurse Munishi po ashtu edhe Rahoveci kanë mundësi që të ankohen brenda tetë ditësh.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img