25,05,2024

Ferizaj fiton Kupën e Kosovës në hendboll në konkurrencën e femrave

Must Read

Ferizaj është fitues i Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, pasi mposhti në finale Istogun me rezultat 28:27.

Në fakt në pjesën e parë Ferizaj dominoi plotësisht, ku pas 30 minutave rezultati ishte 16:11.

Por istogaset nuk u dorëzuan. Luftuan shumë në pjesën e dytë dhe e ngushtuan rezultatin në një gol.

Por nuk ia dolën të barazojnë, ndonëse fundi i takimit ishte shumë dramatik.

Shkurta Mehmeti e Amanda Stein ruajtën qetësinë në momentet vendimtare dhe shënuan golat që Ferizajt ia siguruan suksesin e madh.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img