30,05,2024

Fama e Xhakës ka mbërritur edhe në Iranin e largët, shikoni çfarë kanë bërë atje për kosovarin

Must Read

Loja e kosovarit me kombëtaren e Zvicrës po mahnit të gjithë. Momenti kyç deri në  këto momente për Xhakën ka qenë goli që arriti të shënonte në ndeshjen ndaj Serbisë, ku jehona e festimeve po vazhdon edhe sot.
Por mesa duket simpatia për Xhakën dhe Kombëtaren e Zvicrës ka kaluar kufijtë e Evropës, duke mbërritur edhe në Iranin e largët.
Në kryeqytetin e Iranit, Teheran disa tifozë për të shprehur simpatinë që kanë për kombëtaren Helvete kanë pikturuar portretet e Granit Xhakës dhe sulmuesit Breel Embolo në murin e Ambasadës Zvicerane në Teheran. Fotot e këtij momenti kanë bërë xhiron e rrjetit nga tifozët e përfaqësueses së Zvicrës.
Grupi i shqiptarëve që përbëhet nga Xhaka, Shaqiri, Behrami e Xhemaili do të përballen me Suedinë, në mënyrë që të sigurojnë kualifikimin për çerekfinale. Zvicra fazën e grupeve e mbylli në vendin e dytë pas Brazilit, në një grup që përbëhej edhe nga Serbia dhe Kosta Rika.

سفارت سوئیس در تهران @SwissEmbassyIr به مناسبت حضور تیم ملی این کشور در #WorldCup تصویر دو تن از بازیکنان تیم ملی خودشون رو روی دیوار سفارتشون نقاشی کردنسوئیس در دور یک شانزدهم در مقابل سوئد بازی می‌کنه و در صورت پیروزی، با برنده کلمبیا و انگلستان بازی خواهد داشت pic.twitter.com/SFpMEar1YW
— Sobhan Hassanvand (@Hassanvand) June 28, 2018

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img