30,09,2023

Erdogan në SHBA: Kandidatët për president i kanë myslimanët në shënjestër, islamofobia po rritet

Must Read

erdogan

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka thënë sot gjatë vizitës në Amerikë se islamofobia po rritet në SHBA, si dhe myslimanët janë në shënjestër të kandidatëve për president gjatë fushatës parazgjedhore.

Siç raporton Reuters e përcjellë Indeksonline, Erdogan në fjalimin e tij në hapjen e xhamisë në afërsi të Uashingtonit, të cilën e ka financuar Turqia, ka thënë se sulmet terroriste në Bruksel dhe Paris janë dukshëm me të zbehtë në krahasim me ato që i ka përjetuar Turqia, si dhe me sulmin terrorist në qytetin Lahore të Pakistanit.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbi 41 milion euro është buxheti i Komunës së Ferizajt, i miratuar për vitin e ardhshëm

Këtë të premte është mbajtur mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës së Ferizajt, e kryesuar nga kryesuesi Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img