21,02,2024

Enver Hoxha pati vrarë 988 shqiptarë?!

Must Read

largea_enver-hoxha-650x3581458596180

Regjimi i diktatorit të Shqipërisë Enver Hoxha, i cili tash 31 vite më parë pati ndërruar jetë, thuhet se prej vitit 1944 deri te viti 1989, pati vrarë gjithsej 988 persona, shkruan GazetaBlic.

Kjo qe bërë e ditur nga një dokumentar sekret i Sigurimit të shtetit në Tiranë, i shfaqur kohë më parë.
Personat në fjalë ishin pjesë e 13.692 personave të tjerë, të cilët u arratisën përgjatë këtyre viteve.

Ky raport, thuhet se është mbajtur sekret edhe nga vetë Enver Hoxha. /G.Blic/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img