21,05,2024

Ende pa i bërë një javë qytetarët dëmtojnë inovacionin ‘Te Pema’ në Prishtinë (Foto)

Must Read

Inovacioni ‘Te Pema’ i cili ka pak ditë që është vendosur në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ në Prishtinë është dëmtuar nga disa qytetarë.
Inovacioni në fjalë është punim i studentëve të Fakultetit Teknik të Universitetit të Prishtinës. Ndërkohë përmes rrjetit social Facebook tashmë është bërë e ditur se inovacioni është dëmtuar, transmeton Indeksonline.

“Të nderuar qytetarë, Me keqardhje ju informojmë se ” TE Pema ” nuk ndihet e sigurt në shtëpinë e sajë të re, poashtu ju bëjmë thirrje të gjithëve që ta ruani dhe ta vlerësoni sepse është produkt i vendit dhe është në dobinë e të gjithëve”, thuhet në llogarinë e tyre në Facebook.
Inovacioni ‘Te Pema’ zëvendëson mbjelljen e 70 drunjve dhe ishte vendosur në shesh pikërisht javën që shkoj./Indeksonline/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img