16,04,2024

Ekspertët gjermanë: Programi i Bashës, realist dhe i besueshëm

Must Read

Walter Glos, Drejtor Ekzekutiv i Fondacionit Konrad Adenauer, Mathias Schafer, Drejtor i Politikave në fondacionin Konrad Adenauer dhe Mathias Hubcher, drejtori i Departamentit për Programin në CDU, të pranishëm sot në takimin me biznesin gjerman, u shprehën se programi i z.Basha ka prioritetet e duhura dhe jep zgjidhjet e duhura për ekonominë.

Ata theksuan se në program përfaqesohet mundësia e sipërmarrësit dhe e qytetarit. Programi, lejon menaxhimin e buxhetit për ta bërë më të aksesueshëm, më transparent, shkruan lapsi.al.

Ekspertët gjermanë u shprehën se një shtet i fuqishëm nuk është ai që perfshihet kudo dhe shpenzon shume para, por ai shtet që ruan një kuadër të besueshem ligjor dhe mban premtimet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img