22,02,2024

Egjiptiani u dha ilaç gjumi marinarëve shqiptarë për të realizuar rrëmbimin

Must Read

Luan Mema dhe kapiteni Dhimitër Malja e kanë gjetur veten të lidhur me zinxhirë kur janë zgjuar në ujërat ndërkombëtare.

Anija ka përfunduar më pas drejt portit të Aleksandrisë në Egjipt. 30 –vjeçari egjiptian kërkon 70 mijë euro për të liruar dy shqiptarët dhe për të kthyer anijen, shkruan lapsi.al.

Ai thotë se pronari i peshkarexhës ka disa muaj që nuk i ka dhënë pagën dhe se akti i tij është në shenjë revolte ndaj punës së papaguar. Ai e ka rrëmbyer anijen 5 ditë më parë, por lajmi u bë i ditur vetëm ditën e djeshme.

The post Egjiptiani u dha ilaç gjumi marinarëve shqiptarë për të realizuar rrëmbimin appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Vdekja e 23-vjeçares ukrainase, Prokuroria: Rasti është duke u hetuar “aksident trafiku” me fatalitet

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka dhënë detaje shtesë lidhur me vdekjen e 23-vjeçares ukrainase. Në njoftimin për media të Prokurorisë thuhet...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img