16,04,2024

Edita Tahiri tregon se si do të themelohet Asociacioni i Komunave Serbe

Must Read
Edita Tahiri

Ajo ka thënë se nga dialogu i lartë që u zhvillua në Brusekl u arrit që treni serb të mos futet në Kosovë, dhe të rrënohet muri ilegal duke ruajtur stabilitetin e vendit, raporton lajmi.net

Duke folur për asociacionin ajo ka theksuar se Plani i Ahtisarit është ai që e ka paraparë realizimin e kësaj bashkësie, duke thënë se i njëjti asociacion e ka sjellur pavarësinë.

“Asociacioni nuk ka kompetenca ekzekutive, ai do të jetë në pajtim me gjykatën Kushtetuese dhe para themelimit do të shuhen të gjitha strukturat serbe në Kosovë”, u shpreh Edita Tahiri. /Lajmi.net/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img