25,05,2024

E pazakontë kjo që po ndodhë në takimin Barcelona – Atl. Madrid (Foto)

Must Read

barc1

Barcelona dhe Atletico Madrid që të dyja janë duke luajtur me fanellat e tyre mysafire.

Ndeshja është duke u zhvilluar në Camp Nou, andaj Barcelona duhej të luante me fanellat vendase, mirëpo sipas “BBC Sport”, kjo ndodhi për shkak të kërkesës që pati UEFA, transmeton Gazeta Blic.

“Në përpjekje për t’i lehtësuar gjyqtarëve por edhe spektaktorëve dallimin e të dyja skuadrave, UEFA i ka kërkuar Barcelonës dhe Atletico Madridit të veshin fanellat e tyre dytësore në të dyja ballafaqimet çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Për këtë arsye, Barcelona ka veshur fanellën e verdhë në këtë takim, ndërsa Atletico ngjyrën blu të errët”. 

bar-atl

bar-atl1

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img