17,04,2024

Dyshim për helmim në ujin e burimit

Must Read

Helmimi dyshohet të ketë ardhur nga uji i burimit në njësinë administrative Frakull, në fshatin Kafaraj. Drejtoria e Shëndetit Publik në Fier ka marrë mostra nga ky ujë për t’i bërë analizat.

Ndërkohë, edhe vetë të shtruarit në pavijonin e sëmundjeve infektive dyshojnë se shqetësimet mund t’u kenë ardhur pikërisht nga uji i burimit, të cilin banorët e pinë prej shumë vitesh raporton Tch.

Mjekët e pavijonit thonë se të shtruarit po trajtohen me mjekim intensiv, pasi kanë diarre e të vjella, por mund të jetë dhe ndonjë virozë. Për të përcaktuar me saktësi shkakun do të pritet përgjigja e analizave ditën e hënë.

The post Dyshim për helmim në ujin e burimit appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img