23,07,2024

Dy të plagosur nga shpërthimi i bombolës së gazit

Must Read

I arrestuar mësohet se është Gazmor Lelo, 41 vjeç, banues në lagjen “1 Maji” Vlorë.

Burime zyrtare nga policia thanë se është ërë arrestimin i tij për shkeljen e rregullave të caktuara për mbajtjen, përdorimin, ruajtjen dhe shitjen e prodhimit të lëndëve djegëse (gaz).

Kjo pasi një ditë më parë rreth orës 17:35, në dyqanin e tij (pikë furnizimi me gaz) ka shpërthyer një bombël gazi, e cila për pasojë ka plagosur 2 shtetas; N. C., 67 vjeç dhe shtetasin tjetër me inicialet Gj. Xh., 53 vjeç, i cili u dërgua në Spitalin Rajonal disa minuta më vonë.

Të dëmtuarit ndodhen në Spitalin Rajonal duke marrë ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën. Dosja i ka kaluar Prokurorisë për veprën penale “Shkelja e rregullave mbi lëndët plasëse, djegëse dhe radioaktive” në ngarkim të këtij personi.

bombola-e-gazit-1-700x394 bombola-e-gazit-2-700x394

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj hap konkursin për pranimin e studentëve të rinj

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF) ka hapur sot konkursin për pranimin e studentëve të rinj në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img