04,03,2024

Dy pika të paplotësuara për liberalizim vizash

Must Read
Pa viza / ilustrim

Kështu ka deklaruar kryeministri i vendit, Isa Mustafa, pas takimit që pati me drejtorin e përgjithshëm për Fqinjësi, Negociata e Zgjerim të Komisionit Evropian, Christian Danielsson.

I pari i Qeverisë bëri të ditur se në këtë takim është biseduar për çështje me interes të përbashkët, si MSA-në, reformën evropiane, fushën e drejtësisë, punësimit dhe arsimit.

Në takim, sipas tij, është diskutuar edhe për dy çështjet e mbetura, që lidhen me liberalizim, Demarkacioni me Malin e Zi dhe lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img