03,12,2023

Dy kufomat në Tropojë të skeletizuara, ishin për pushim në pyll

Must Read

Sipas policisë, një vajzë dhe një djalë dyshohet të kenë humbur jetën kohë më parë, pasi kufomat e tyre janë gjetur të skeletizuara të veshura me rroba sportive.

Trupat e pajetë të tyre janë gjetur këtë të diele në vendin e quajtur “Roga e Kermes”, të fshatit Mejdan, në Tropojë rreth 100 m larg rrugës nacionale.

Po sipas informacionit zyrtar të Policisë, vajza dhe fjali kanë qenë në një vend të pyllëzuar, të cilin e kishin përgatitur për pushim.

“Nga veprimet hetimore të deritanishme, rezulton se skeletet dhe rrobat janë të pa dëmtuara me armë zjarri apo mjete të tjera. Deri tani nuk është bërë e mundur identifikimi i tyre. Provat materiale të sekuestruara në vendngjarje,  janë dërguar për ekzaminime të mëtejshme, prova te cilat do të ndihmojnë në identifikimin e kufomave dhe shkakun e vdekjes”, thuhet në njoftimin paraprak të Policisë.

The post Dy kufomat në Tropojë të skeletizuara, ishin për pushim në pyll appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img