17,07,2024

Dy futbollistë ferizajas në përfaqësuesen  U15 të Kosovës

Must Read

Përfaqësuesja e Kosovës U15 do ta ketë grumbullimin e radhës të hënën, me 31.10.2016. Kësaj radhe grumbullimi do të mbahet në Ferizaj në fushën me bari sintetik.

E veçanta e këtij grumbullimi është se janë përfshi edhe dy futbollistë të klubit të futbollit Ferizaj që luajnë për ekipin e kadetëve, kapiteni Leard Sadriu dhe mesfushori i talentuar Enis Sefa ,

Këta dy të rijnë do ta përfaqësojnë qytetin e Ferizajt në përfaqësuesen e Kosovës U15 .  Meritë e përfshirjes në përfaqësuesen e Kosovës së këtyre dy të rinjve  është edhe puna e trajnerit të kadetëve Fatlum Hajrullahu dhe drejtorit  të shkollës së futbollit në Ferizaj, Sherif Topalli .

Edhe klubi i futbollit Ferizaj në faqen zyrtare të klubit të kadetëve u ka uruar sukses këtyre dy futbollisteve  të cilët llogariten  si shpresa të mëdha të futbollit jo vetëm ferizajas por edhe kosovarë .

14875290_1480885888595325_807107496_n 14885725_1480886225261958_1829784936_n 14915714_1126057387463675_4227795770535352796_n

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img