15,06,2024

Drogë shqiptare në Itali, kapet gomonia me 170 kg kanabis sativa

Must Read
Guarda Di Finanza

Helikopteri kishte vërejtur mjetin lundrues dhe ka njoftuar menjëherë autoritetet e bregut në Leçe. Këta të fundit kanë nisur një tjetër helikopter dhe motovedeta drejt gomones.

Por dy skafistët shqiptarë që ndodheshin në mjetin lundrues, e kanë hedhur drogën në det, e cila ishte e ndarë në pako të mbështjella me celofan.

Pasi kanë hedhur drogë, skafistët e kanë kthyer gomonen dhe janë nisur drejt brigjeve shqiptare. Sipas policisë italiane, për kapjen e skafistëve është njoftuar policia shqiptare, e cila nuk ka dhënë informacione në lidhje me këtë ngjarje.

Ndërkaq droga e gjetur në det është sekuestruar nga ana e Guardia di Finanza e Barit. Pas gjetjes së drogës policia italiane ka njoftuar kolegët shqiptarë të cilët sipas medias së qytetit të Leçes kanë nisur hetimet.

 

The post Drogë shqiptare në Itali, kapet gomonia me 170 kg kanabis sativa appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img