30,09,2023

Drejtoria e Shërbimeve Publike e zbukuron kryeqytetin me lule (Foto)

Must Read

auto_g11459803517

Drejtoria e Shërbimeve Publike po vazhdon punët për gjelbërimin e hapësirave publike në kryeqytet, raporton Indeksonline.

Edhe sot në lagjen “Emshir” ka vazhduar mbjellja e fidanëve dhe luleve.

Puna e Drejtorisë së Shërbimeve Publike në Komunë të Prishtinës, është rritur dukshëm më ardhjen në krye të kësaj detyre të Gent Begollit, një gjë e tillë është duke u parë edhe më punën që është duke u bërë në Prishtinë.

Për përfundimin e këtyre punëve është kontraktuar ndërmarrja shoqërore “Hortikultura”. /Indeksonline/

Image
Image
Image
Image
Image

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbi 41 milion euro është buxheti i Komunës së Ferizajt, i miratuar për vitin e ardhshëm

Këtë të premte është mbajtur mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës së Ferizajt, e kryesuar nga kryesuesi Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img